Powiat Bieszczadzki - bieszczadzki.pl

top news mapa info mstr galp mult inwe inwe inwe
III Bieszczadzki Bieg Narciarski "Tropem Żubra"
Wtorek2017/02/07

Ubiegłej soboty w dniu 4 lutego, przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem odbyła się III edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra". Są to otwarte zawody dla amatorów i zawodników uprawiających narciarstwo biegowe.

Pierwsza edycja bieszczadzkiego biegu narciarskiego  „Tropem żubra” odbyła się w 2013 roku i z roku na rok jego ranga rośnie. Malowniczo położone trasy narciarskie zlokalizowane są przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, w którym można wypożyczyć narty czy też odpocząć w restauracji hotelowej.

W dniu zawodów pogoda dopisała, na trasach panowały dobre warunki, a goście i turyści nie zawiedli.

Oficjalna część zawodów rozpoczęła się przemówieniem Nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany Jana Mazura. O godzinie 10.30 rozpoczął się pierwszy bieg w kategorii OPEN dla dorosłych na  6 km. Najwyższe miejsce na podium zajął Paweł Fundanicz. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli Jacek Konik i Jerzy Laska.

W  kategorii JUNIOR do lat 15-stu, na trasie 2 km najlepsze miejsce zajął Szymon Rygiel, drugie miejsce Gniewomir Bryk i trzecie miejsce zajęła Marta Chwostyk.

W kategorii JUNIOR do lat 10-ciu, na  trasie 600 m, najwyższe miejsce na podium zajęła Zuzanna Marzec, kolejna miejsca zajęli Maciej Stolarz i Michał Rębisz.

Wielu uczestników wylosowało cenne upominki od sponsorów.  Bieg objęty został patronatem honorowym Pani Grażyny Zagrobelnej, dyrektor RDLP w Krośnie. Patronat medialny objęta TVP3 Rzeszów.

Relacje z zawodów można obejrzeć na stronie internetowej TVP3 Rzeszów w programie „Zima w Regionach”